DISTIZYM FM ERBSLOH (1kg)

Kód výrobku: 60065
Pridať k obľúbeným položkámOdstrániť z obľúbených položiek
Skladom 2 ks
Dostupnosť v obchodoch
32,10 € s DPH
ks
Jakub Chvostek

Poradíme vám
 (v pracovné dni)
 od 08:00 do 16:30
Jakub Chvostek

DISTIZYM FM ERBSLOH (1kg)

Popis produktu

Špeciálny enzým k rozkladu ovocných kvasov. Distizym® FM je kvapalný, koncentrovaný pektolytické enzým pre optimálny rozklad kvasu z bobuľového a kôstkového ovocia. Je povolený podľa súčasných platných zákonov a nariadení. Kontrolovaný odborným laboratóriom na čistotu a kvalitu.


Cieľ ošetrenia: rýchle odbúranie všetkých pektinovitých látok, s tým spojené včasné skvapalnenie kvasu lepšia čerpateľnosť rmutu, ľahšie rozkvasenie a ľahšie prekvasenie kvasu na optimálny obsah alkoholu intenzívnejšie narušenie dužiny ovocia, tým zlepšuje uvoľnenie cenných látok ovocia a nárast ovocných aróm. Distizym® FM je pektolytický preparát, špeciálne vyvinutý na vysokú aktivitu v kyslom pH prostredí bobuľového a kôstkového ovocia. Distizym® FM rýchlo štiepi všetky pektínové látky, čo vedie k výraznému zníženiu viskozity a skvapalneniu kvasu. Kvas sa dá potom ľahko miešať a čerpať. Intenzívnym rozkladom kvasu sa uvoľňujú cenné látky a zvyšuje sa obsah buketných a aromatických látok. Skvapalnený a rozložený kvas uľahčuje rozkvasenie, zlepšuje prekvasení kvasu, čo vedie k lepšej výťažnosti alkoholu. Súčasne sa znižuje nebezpečenstvo pripálenia počas destilácie.


Dávkovanie: následné dávky sa vzťahujú na teplotu ošetrenie 15 stupňov Celzia Bobuľové ovocie - 30-50 ml / 100 kg kvasu. Kôstkové ovocie - 20-50 ml / 100 kg kvasu. Distizym sa zriedi studenou vodou na 5-10% roztok a dávkuje sa priamo do mlynčeka, drviča alebo kvasnej nádoby. Dôležité je dokonalé premiešanie.

Parametry

Hĺbka7,0 cm
Šírka9,0 cm
Výška21,0 cm

S týmto produktom si zákazníci nakúpili

Kvasinky TOP15  ENARTIS (500g)
Kvasinky TOP15 ENARTIS (500g)
20,25 € s DPH
Brúsny kameň LS-6160-23 BAHCO
Brúsny kameň LS-6160-23 BAHCO
6,80 € s DPH